Owcza wełna od wieków wykorzystywana była do produkcji odzieży o doskonałych właściwościach termicznych. Dzięki nowym technologiom obróbki wełny, a także możliwości łączenia naturalnej wełny z innymi materiałami, zaczęły powstawać produkty o charakterystycznych właściwościach, ale odpowiadające wymaganiom teraźniejszości. Jedną z firm, która postanowiła skorzystać z fantastycznych właściwości owczej wełny jest firma Icebreaker. Firma, którą założył Jeremy Moon, a którą obecnie kieruje Rob Fyfe jest przykładem przedsiębiorstwa rozumiejącego wartość naturalnych materiałów tj. wełna merynosów, o których wielu współczesnych producentów odzieży w zasadzie zapomniało.

Icebreaker merino to synonim doskonałej jakości produktów, które charakteryzują się modnym wyglądem zewnętrznym, ponadprzeciętną wygodą użytkową i znakomitymi właściwościami termicznymi. Gdy w 1995 roku Jeremy Moon otwierał w Wellington, w stolicy Nowej Zelandii zakład produkujący odzież z wełny merino, zapewne sam nie przypuszczał, jaki wielki sukces odniesie jego firma. Dzięki zaangażowaniu oraz zdolnościom organizacyjnym takich osób jak Rob Fyfe, współcześnie Icebreaker jest jednym z wiodących producentów odzieży termicznej i termoaktywnej na całym świecie. Produkty tej marki bez problemu znajdziemy również w polskich sklepach z odzieżą sportową.

jeremy moon

Wełna z wyjątkowego gatunku nowozelandzkich owiec okazała się wielkim hitem. Odzież produkowana z tego gatunku wełny lub odzież, do produkcji której używa się włókien wełny merino, wyróżnia się fantastycznymi właściwościami fizycznymi, przede wszystkim izolując przed wilgocią i zimnem. Te unikalne właściwości sprawiły, że odzież marki Icebreaker stała się przebojem wśród osób uprawiających sporty zimowe, wspinających się po górach, pasjonujących się trekkingiem lub podejmujących się innych rodzajów aktywności w niesprzyjającej aurze, przy obniżonej temperaturze powietrza. Oczywiście za sukcesem marki nie kryje się sam materiał, ale także nowoczesny design oraz precyzyjne wykonanie, do którego firma Icebreaker przykłada szczególne znaczenie. Produkty tej firmy znajdziecie na http://merino-sklep.pl