Ludzie, którzy dożywają sędziwego wieku często podkreślają w swoich wypowiedziach, że tak imponujący wiek zawdzięczają dużej aktywności fizycznej. Nie jest tajemnicą, że nasze ciało potrzebuje ruchu, bo tylko wtedy będzie działało i funkcjonowało poprawnie. A zatem, sport to zdrowie i w rozsądnych dawkach doskonale poprawia krążenie krwi i zwiększa naszą ogólną kondycję. Bieganie i jazda na rowerze to jedne z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Coraz cieplejsze zimy zachęcają amatorów ruchu do kontynuowania treningów także poza sezonem wiosenno-letnim. Nie da się jednak ukryć, że pogoda zimą nie zawsze utrzymuje się w plusie, dlatego sportowcy koniecznie muszą zadbać o odpowiedni strój, który zapewni ciepło i komfort w trakcie treningu.

Podstawą jest dobra bielizna dla biegaczy, która przylega do ciała. Bielizna termoaktywna (zwana także termiczną) pozwala utrzymać przyjemną i optymalną temperaturę ciała (około 37 stopni C), czyli najprościej mówiąc- skutecznie zapobiega wychłodzeniu ciała podczas pobytu na zimnym powietrzu. Jednocześnie też bielizna dla biegaczy nie powoduje otarć i bolesnych odparzeń, które czasem powstają w trakcie treningu. Dobra odzież termiczna musi „oddychać”. Oznacza to, że w żadnym wypadku nie może sprawiać, że zalejemy się potem. Tu nie chodzi jedynie o zapewnienie ciepła, ale także sprawne odprowadzanie wilgoci, która przecież paruje z naszego cała podczas intensywnego ruchu.

bielizna dla biegaczyW bieliźnie dla biegaczy najbardziej liczy się jakość materiałów, z których została wykonana. Trzeba także zwrócić uwagę, czy ubranie ma inną gęstość w różnych miejscach. W miejscach styku skóry (pod pachami, w pachwinach, pod piersiami, czy w zgięciach kolana materiał powinien być mniej gęsty, ponieważ tutaj temperatura jest nieco wyższa, łatwiej też się pocimy w tych rejonach. Do szycia bielizny dla biegaczy najczęściej stosuje się materiały wykonane z poliestru, poliamidu, polipropylenu i elastanu. Choć brzmi to bardzo „chemicznie” i na pierwszy rzut oka nie wydaje się zdrowe (wciąż nas przecież ostrzegają przed sztucznymi materiałami), to jednak tkaniny i materiały stosowane do szycia bielizny dla biegaczy są bardzo zaawansowane technologicznie i świetnie dbają o zdrowie skóry i całego ciała.