Lato to czas, gdy strój kąpielowy jest obowiązkowym elementem naszej letniej szafy ale i walizki, gdyż jest to czas urlopów. Nie każda z kobiet może się jednak pochwalić piękną figurą modelki. Wiele kobiet ma kompleksy na punkcie swoich kształtów. Dla każdej z nich jednak jest rozwiązanie. Niezależnie od typu figury na rynku dostępnych jest wiele modeli i wzorów strojów kąpielowych. Kobiety mają więc duży wybór idealnych dla ich oczekiwań. Dla niektórych z nich idealne będą stroje jednoczęściowe, dla niektórych stroje kąpielowe z wysokim stanem.

Strój kąpielowy dla klepsydry

Figura kobiet, których szerokość ramion i bioder jest taka sama, a talia jest wąska i zdecydowanie zarysowana, ogólnie rzecz biorąc nazywana jest klepsydrą. Taki rodzaj figury jest uważany za doskonały i to właśnie do niego będzie pasować najwięcej rodzajów i krojów strojów kąpielowych. Najlepszym wyborem dla takiej sylwetki będzie bikini, a dokładniejsze dopasowanie będzie zależeć od wielkości biustu. Dobrze będą się także prezentować jednoczęściowe stroje z wycięciami oraz dwuczęściowe w stylu retro w groszki lub kwiaty.

Strój kąpielowy z wysokim stanem dla figury gruszki

Sylwetka ta charakteryzuje się wąskimi ramionami i szerokimi biodrami. Dla tego typu kobiet najlepsze będą stroje, które podkreślą biust dla wyrównania proporcji sylwetki. Dla kobiet w kształcie gruszki najlepiej sprawdzą się stroje kąpielowe z wysokim stanem. Ukryją one wszelkie mankamenty figury i podkreślą talię. Najlepszym wyborem będzie jaśniejsza góra i ciemniejszy dół. Bikini w typie bardotki także świetnie wyrówna proporcje.

Stroje kąpielowe dla marchewki

Marchewki to kobiety posiadające szerokie ramiona i wąskie biodra. Kobiety te często posiadają obfity biust. Najlepszym wyborem będą biustonosze wiązane na szyi. Dla równowagi najlepiej dodać dodający obfitości dół, np. figi z paskiem, we wzory lub z aplikacjami. Dla wszystkich marchewek polecane są także, tzw. monokini, czyli jednoczęściowy strój kąpielowy z wysokim stanem, wiązany na szyi.

Stroje kąpielowe dla jabłka

Kobiety o takiej sylwetce mają krągłości zlokalizowane w okolicach brzucha. Żeby ukryć wszelkie mankamenty sylwetki najlepiej założyć monokini - jednoczęściowe stroje kąpielowe, najlepiej jednokolorowe bez wzorów. Ozdoby w postaci marszczeń idealnie przykryją fałdki na brzuchu. Dobrym pomysłem przy takiej sylwetce jest także tankini - długi top i majtki w komplecie. Jabłuszka! Unikajcie majtek biodrówek, wzorów, kokard w okolicach brzucha, bo tylko podkreślicie mankamenty sylwetki, które chcecie zakryć. Zaopatrzcie się w pareo, które będzie wyglądać modnie i ciekawie i idealnie zakryje nadmiar tłuszczyku. Jabłuszka to też Panie z brzuszkiem, w ciąży gdzie idealnie odpowiednim kostiumem na czas ciąży będzie właśnie tankini. Pamiętajcie! Nie przejmujcie się kształtem swojej sylwetki. Dla każdej z was jest ratunek. Wystarczy tylko, że dobierzecie odpowiedni rodzaj stroju a dzięki temu będziecie wyglądać szałowo na plaży.