Każda przyszła mama, odkąd dowie się, że jest w ciąży, musi odwrócić swoje życie codzienne o 180 stopni. Zróżnicowane, zdrowe posiłki, dostowane do potrzeb dziecka, odrzucenie używek, odpowiednie nawadnianie organizmu. Stopniowe kupowanie wszystkich potrzebnych rzeczy - ubranek, zabawek, pieluszek. A po pewnym czasie - wielkie przemiany w garderobie...

Jak ubierać się podczas ciąży?

odzież ciążowaGdy tylko brzuszek zacznie być widoczny, pierwszą rzeczą, jaką z pewnością należy zmienić w garderobie, są spodnie. Obcisłe dżinsy lub inne przylegające do ciała spodnie podczas ciąży będą niezwykle uciążliwe. Mogą nawet zaszkodzić dziecku i matce przez zbyt mocne opinanie brzucha. Należy więc zacząć od noszenia luźnych spodni z delilatnego materiału i z niskim stanem. Po pewnym czasie, gdy brzuszek stanie się większy, można zdecydować się na materiałowe spodnie na gumce. Dobrą opcją jest także specjalna odzież ciążowa, którą można zakupić w niemal każdym dużym sklepie odzieżowym. Istnieją nawet specjalne sklepy oferujące tego typu asortyment. Wiele ubrań ciążowych można też kupić na witrynach internetowych, na których ludzie wstawiają ogłoszenia dotyczące sprzedaży rzeczy używanych. Kobiety, które nie mogą lub nie planują już zachodzić w ciążę, po urodzeniu dziecka zwykle pozbywają się ubrań ciążowych. Sprzedają je w bardzo niskich cenach, a nawet oddają za darmo, ponieważ mają świadomość, że im odzież ciążowa nie będzie już potrzebna, a innym przyszłym matkom może się bardzo przydać.

Modna nawet w ciąży

Odzież ciążowa powinna być przede wszystkim wygodna. Luźne spodnie na gumce, duże materiałowe koszulki. Nie brzmi to jak ostatni krzyk mody, to fakt. Jednak jeśli lubisz dobrze wyglądać i nadążać za aktualnymi trendami, nic nie stoi na przeszkodzie byś porozglądała się w sklepach firmowych za modną odzieżą ciążową. Obecnie przemysł odzieżowy jest już na tyle rozwinięty, że nietrudno jest znaleźć modne ubrania, niezależnie od tego, jaki nosi się rozmiar. Modne ubrania w rozmiarze XL, modne ubrania ciążowe - wszystko to można bez problemu znaleźć na polskim rynku odzieżowym. Takich zakupów dokonać można także przez Intenet. Można wtedy nie tylko łatwo przejrzeć ofertę, która jest przedstawiona w bardzo przejrzysty, przyjemny dla oka sposób, ale także zaoszczędzić czas potrzebny na wyjazd na zakupy i parogodzinne chodzenie po sklepach. Podczas zakupów ubrań ciążowych w Internecie można zamówić je z dostawą do domu, a często nawet możliwe jest otrzymanie darmowej dostawy w wyniku rabatu.