Kreatywność może być postrzegana na wiele sposobów. Jest to niezwykle ważna cecha, która przydaje się w życiu każdego. Praca, szkoła, zajęcia dodatkowe… Los nieustannie rzuca wyzwania zarówno dorosłym, jak i nastolatkom oraz dzieciom, a to właśnie kreatywność pozwala im podołać. Zastanawiasz się, w jaki sposób ją obudzić u nastolatka? Mamy na to sposób! W tym wypadku wsparcia szukaj w… modzie! Pewnie wyda Ci się to szalone, ale tworzenie oryginalnych i nieszablonowych stylizacji, pomoże Ci otworzyć nastolatka na nowe rozwiązania. Poszerzenie horyzontów wyobraźni wcale nie musi być trudne. Wystarczy odrobina dobrej zabawy, ubrania, buty i… gotowe!

"Domowa" wersja wcale nie musi być nudna

Większość z nas nie przykłada ogromnej wagi do garderoby noszonej w domu. Ważne, by była wygodna i pozwalała na swobodne poruszanie się. Racja. W końcu w domu liczy się przede wszystkim komfort! Gdy jednak zależy Ci na urozmaiceniu codzienności swojego dziecka, koncepcja „domowej” stylówki brzmi jak dobry plan. Skomponujcie coś ciekawego na bazie T-shirtu, legginsów, czy nawet zwykłych dresów. Mieszajcie wzory, kolory, a nawet style! Dzięki temu uda się Wam wypracować system, a nastolatek stanie się ekspertem w doborze kolorów. Myślisz nad wygodną, uroczą i ciepłą stylizacją dla córki? W takim razie dziś postaw na T-shirt dla dziewczyn z yorkiem i spodnie dresowe, a jutro dla odmiany wybierz dopasowane legginsy. Kreatywnie i komfortowo. O to chodziło!

W wersji eleganckiej, czyli jak przekonać dziecko do oficjalnych ubrań?

O tym, że nastolatkowie, a już szczególnie chłopcy nie przepadają za eleganckim ubiorem,wiemy wszyscy. W tej kwestii nie wolno się jednak poddawać, ponieważ miłości do kołnierzyków zawsze się można nauczyć! Ten problem musisz rozwiązać z głową,korzystając z pokładów swojej kreatywności. Zanim przejdziecie do sedna, czyli komponowania samej stylizacji, zwróć uwagę na to, by wybrana garderoba była wykonana z przyjemnego w dotyku materiału, a ponadto cechowała się wygodnym krojem. Dopiero w tedy możesz zorganizować w domu warsztat, w którym Twoje dziecko samo spróbuje zdecydować,jak skomponować stylizację na specjalne okazje.Szalone, ale skuteczne! Zaangażuj swoją pociechę w zajęcie, które bezpośrednio wpłynie na jej życie i cieszcie się wspólnie z efektów! Po więcej inspiracji zapraszamy na bloga ReporterYoung, gdzie dobrych pomysłów nie brakuje!