Obecnie smartfony są bardzo ważnymi gadżetami, które służą nie tylko do kontaktowania się z innymi, ale też organizowana dnia codziennego czy nawet wykonywania obowiązków służbowych. Z tego względu należy o nie dbać i wybierać do nich dodatki pozwalające na komfortowe użytkowanie urządzenia. Co na pewno będzie przydatne?

Akcesoria ochronne

etui na telefonWspółczesne telefony są bardzo zaawansowane, lecz niekoniecznie wytrzymałe, więc na pewno trzeba zadbać o odpowiednie elementy ochronne. Z pewnością przyda się szkło hartowane lub folie zamieszczane na wyświetlaczach, które zajmują niemal całą przednią powierzchnię urządzenia. Pozwala to uchronić ekran przed zarysowaniem, ale też innymi uszkodzeniami do których mogłoby dojść przy zderzeniu z podłożem, jeśli gadżet wypadnie akurat z ręki. Warto sięgnąć też po etui na telefon, które zabezpieczy pozostałe elementy urządzenia. Dostępne są różne warianty - skórzane z klapkami czy przezroczyste pokrowce. Mogą one stanowić dodatkowy element dekoracyjny lub być niemal niewidoczne, stanowiąc natomiast ważne zabezpieczenie. Do konkretnego modelu urządzenia dostępne jest z reguły dedykowane etui na telefon. Wybierając warianty przeznaczone do ogólnego użytku należy się oczywiście upewnić czy będą one pasować do danego smartfona.

Powerbank

W związku z wieloma opcjami w nowszych smartfonach, zużywają one również więcej energii i wymagają częstego ładowania. O ile ładowarki dostępne są zwykle razem z urządzeniem, to warto zaopatrzyć się w powerbank, który pozwoli podładować baterię w dowolnym miejscu. Będzie to szczególnie przydatne na wyjazdach czy przy dłuższych podróżach samochodem, ale w praktyce nieraz uratuje też sytuację na co dzień, gdyż nie zawsze będzie się pamiętać o naładowaniu urządzenia przed wyjściem z domu.

Uchwyty

Wśród najbardziej popularnych akcesoriów znajdują się obecnie różnorodne uchwyty. Na smartfonach korzysta się choćby z aparatów czy też nawigacji GPS. Z myślą o zdjęciach doskonale sprawdzają się specjalne uchwyty zamontowane na kijkach do selfie. Jest to niezwykle praktyczny gadżet, szczególnie na wakacjach, gdy upamiętnia się wiele chwil, a nie zawsze obok znajduje się ktoś kto może nam zrobić zdjęcie. Uchwyty są też niezbędne w samochodzie. Umieszczając tam urządzenie można zyskać podgląd na ekran, gdy uruchomi się GPS i wyświetli tam trasę planowanej podróży. W ten sposób można mieć również dogodny podgląd na ewentualne połączenia przychodzące, podczas gdy wyciągając telefon z kieszeni można narazić siebie i innych na wypadek.