Biżuteria sztuczna to kolczyki, naszyjniki, korale, pierścionki oraz wiele innych ozdób, które zostały wyprodukowane z niedrogich materiałów bez udziału metali lub kamieni szlachetnych. Mimo to, takie elementy dekoracyjne potrafią wyglądać niezwykle atrakcyjnie. Dlatego nie warto rezygnować z tego typu biżuterii podczas ważnych spotkań i uroczystości. Takie wyroby mogą urozmaicić każdą elegancką kreację.

Jaka biżuteria jest elegancka?

biżuteria sztucznaOczywiście, niektóre wydarzenia wymagają określonego stylu. Na spotkaniach formalnych niezręcznie będzie pojawić się w koralach, wykonanych z plastiku, albo z pierścieniem, zdobionym ogromnym szkłem. Jednak, nie warto myśleć, że takie ozdoby nie są odpowiednie, dlatego że nie są one wykonane z kosztownych surowców. Tak naprawdę, pojęcie elegancja nie oznacza bogactwa, lecz wyrafinowany gust, cechujący się przede wszystkim umiarem. Dlatego właśnie dobrze dobrana biżuteria sztuczna, tylko doda specjalnego akcentu całemu wyglądowi.

Biżuteria, którą można nazwać elegancką, to delikatne i niejaskrawe wyroby. Na przykład, jednym z klasycznych modeli takich wyrobów dekoracyjnych są bransoletki, korale oraz kolczyki, zawierające materiały, przypominające perły. Najdroższym wariantem takiej biżuterii będą wyroby ze sztucznymi perłami, lecz zamiast takich produktów można także nabyć ozdoby z perłami, wykonanymi z plastiku.

Innym wariantem biżuterii sztucznej, który będzie jak najbardziej odpowiedni do założenia w bardzo wymagającym towarzystwie, to proste i drobne zawieszki metalowe lub z cyrkonami i delikatnym łańcuszkiem. Taka biżuteria nie będzie zwracała na siebie niepotrzebnej uwagi i nie będzie wyglądała w taki sposób, jakby jej właścicielka miała zły gust.

Elegancka kreacja także nie będzie zakłócona, jeżeli do niej dobierze się niewielką broszkę. Kształty kwiatowe są najbardziej odpowiednie dla ubrań formalnych.

Jeszcze kilka porad

Powyżej zostały opisane najbardziej uniwersalne modele biżuterii sztucznej, która jest zakładana podczas oficjalnych uroczystości. A więc, najlepiej jest zrezygnować z rozmaitych błyskotek albo masywnych wyrobów. Jeżeli wybierana jest biżuteria z plastikiem albo szkłem, najlepiej nabyć ozdoby w spokojnych kolorach. Najlepszymi rozwiązaniami są kolory: czarny, szary, brązowy lub biały. W przypadku ubrań kolorowych, gamę tą można urozmaicić, ale wybrane barwy powinny być zgodne z kolorystyką całego wystroju.

Tajemnicą nie jest fakt, że biżuteria sztuczna może dosyć łatwo się zniszczyć. Sztuczne perełki bardzo łatwo tracą swój kolor, a łańcuszki metalowe podlegają rozmaitym niekorzystnym reakcjom chemicznym i zmieniają swoją barwę na czarną. Dlatego, żeby wyglądać jak zadbana i elegancka kobieta, przed przyjęciem oficjalnym należy dobrze przejrzeć wszystkie ozdoby. Niestety, zniszczona biżuteria nie potrafi stworzyć pozytywnego wrażenia. W takim przypadku należy ją zastąpić nową.

Także warto pamiętać o tym, że wszystkie powyższe porady dotyczą nie tylko łańcuszków, korali, pierścionków, broszek, bransoletek oraz kolczyków, ale także ozdób do włosów oraz zegarków. Kupując wyroby dekoracyjne do włosów, nie warto wybierać wyrobów, zdobionych kolorowymi kwiatami sztucznymi. Bez wątpienia, takie spinki czy gumki mogą być bardzo atrakcyjne, ale nie należy zapominać o rodzaju okoliczności, na którą zamierzamy je założyć. Dlatego także dobrym pomysłem będzie zostawić w domu ulubiony zegarek zdobiony tysiącem drobnych szkiełek. Im prostsza jest kreacja elegancka, tym lepiej ona wygląda.