Spódniczki mini to jeden z najbardziej kobiecych elementów garderoby. Jednak,. większość kobiet obawia się, że ten typ ubrania jest odpowiedni tylko i wyłącznie w sytuacjach nieformalnych, dlatego zakładają takie spódnice w bardzo rzadkich przypadkach. Okazuje się, że odpowiednia spódniczka w połączeniu z niektórymi rzeczami potrafi stworzyć doskonałą kreację, którą można śmiało stosować w pracy.

O czym należy pamiętać podczas wyboru krótkiej spódnicy?

Oczywiście, nie wszystkie spódniczki mini są odpowiednie do pracy w biurze lub innych miejscach, wymagających określonego ubioru. Najważniejszą cechą takich miniówek jest przede wszystkim to, żeby nie były one zbyt krótkie. Oznacza to, że przede zakupem tego ubrania, należy sprawdzić, czy kończy się ona przed koniuszkami palców wyprostowanej w dół ręki, czy przed nimi. Każda spódnica, która jest dłuższa od tego poziomu, jest odpowiednia. Jeżeli jednak chce się założyć jeszcze krótsza spódniczkę, wówczas należy wybrać ciemne nieprzezroczyste rajstopy albo nawet legginsy. W takim przypadku spódniczki mini nie będą wyglądały wulgarnie. Zakładając buty na płaskiej podeszwie, można zminimalizować seksualność takiego ubioru. Innym sposobem na to jest wybór szerokich bluzek albo swetrów, które stworzą odpowiednią harmonię w wyglądzie. Bez wątpienia, wybierając miniówkę do pracy, lepiej zrezygnować z bluzek o dużym dekolcie.

Niektóre pomysły

Zdjęcie 1 przedstawia od razu trzy warianty dopasowania spódniczek mini do formalnych okazji. Po lewej stronie znajduje się przykład ubioru szerszego sweterka do krótkiej spódnicy, który od razu nadaje wyglądowi bardziej konserwatywny akcent. Zamiast sandałów na obcasie do pracy można wybrać baleriny. dwie kobiety w spodniczkach mini i futrach Prawa kreacja jest przykładem tego, w jaki sposób można założyć spódniczkę mini do ciemnych nieprzezroczystych rajstop. W tym przypadku nawet botki na szpilce nie sprawiają, że całość wygląda wyzywająco. Masywny futrzany kożuch pod płaszczem także harmonizuje obraz. Na drugim zdjęciu można zaobserwować bardzo klasyczne połączenie czarnej spódniczki mini oraz białej bluzki bez rękawa. W tej kreacji nie ma żadnej wulgarności przede wszystkim przez to, że zarówno spódnica jak i bluzka, posiadają bardzo elegancki krój, a także dlatego, że ani góra, ani dół nie są obcisłe. Czarne buty na obcasie jak najbardziej pasują do tego wystroju.