Mówi się, że kobiety kochają buty. Z pewnością nie można generalizować do pojęć typu "wszystkie" kobiety i "zawsze" kochają buty. Jednak można przyjąć takie założenie - sporo kobiet uwielbia obuwie i ma jego sporą kolekcję w domu. Chyba każdy z nas zna minimum jedną taką osobę w swoim otoczeniu.

Czas na buty!

Wszystkie miłośniczki butów powiedzą z całym przekonaniem, że butów nigdy dość. Przecież buty to tak ważny element naszej garderoby! Źle dobrane buty mogą zepsuć każdą, nawet najbardziej udaną stylizację. W dodatku buty są na tyle ważne, że źle dobrane zepsują nie tylko stylizację, ale również obraz naszej osoby w oczach innych osób.

Ważna kwestia butów

Źle dobrane buty to prawdziwa zbrodnia na swoim wizerunku. Czy wyobrażamy sobie siebie same w eleganckiej wieczorowej sukni i w znoszonych trampkach albo obuwiu roboczym? Coś zgrzyta, prawda? Dlatego właśnie buty dobrać należy nie tylko do naszego stroju, ale również do szeregu innych, różnych czynników, do których zaliczyć możemy:

  • okazję,
  • porę dnia,
  • porę roku,
  • nasz charakter,
  • nasz styl życia,
  • nasz humor

Jak widać to wcale nie jest takie łatwe zadanie. Oczywiście, jeżeli znamy siebie i mamy pewną wiedzę na temat mody, savoire vivru, a także samych siebie - zadanie to może być łatwe. Jednak zanim takie się stanie - przed nami wiele nauki.

Czego pragną kobiety?

Buty butom są nierówne. Jednak chyba każdy człowiek może wskazać ten rodzaj butów, który zachwyca kobiety oraz, co równie ważne, rozpala męską wyobraźnię. Chyba wszystkie kobiety chcą się przecież podobać. Podobać nie tylko sobie samej, ale również mężczyznom. O jakich butach mowa? Chyba każdy już wie. Szpilki! Wysokie obcasy na kobiecych stopach wyglądają nad wyraz seksownie i elegancko. Ponadto, szpilki zyskały już miano kultowych, a więc również klasycznych.

Do czego pasują wysokie obcasy?

Chodzenie na wysokich obcasach, zwłaszcza tego rodzaju, to nie lada wyzwanie. Nauka chodzenia na wysokich obcasach to nauka żmudna i trudna. Jednak wiele kobiet już od bardzo młodych, nastoletnich, lat, zaczynają te naukę. I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Szpilki bowiem można bez większych problemów dopasować do wielu okazji. Odpowiednio dobrane do stroju sprawdzą się i na premierze w teatrze i na weselu przyjaciółki, i na spotkaniu biznesowym czy na rozmowie kwalifikacyjnej. Dlatego właśnie umiejętność chodzenia w butach na wysokim obcasie to umiejętność, którą warto posiąść. Zwłaszcza, jeżeli chce się być uważanym za osobę elegancką i potrafiącą się ubrać.