Płaszcz damski jest nieodłączną częścią zimowej garderoby. Reprezentuje on sobą profesjonalizm dostarczając tym samym więcej ciepła niż zwykła kurteczka. Nadeszła wiosna, tak więc dobrze jest lekko odświeżyć swoją szafę i wzbogacić o nowe modowe hity. Pikowana kurtka damska jest niezastąpionym elementem każdej pani, niezależnie od wykonywanego zawodu.

Niedzielne spacery

Weekend przeznaczany jest na odpoczynek. Przez te dwa dni w całości poświęca się uwagę swojej rodzinie zabierając ją na długie spacery po parku czy lesie. Na takie okazje szkoda jest zakładać płaszcz. Kompletnie nie wpisuje się on w atmosferę błogości i nic- nie-robienia. Warto go natomiast zastąpić pikowaną kurtką damską. Lekki materiał, z którego jest ona wykonana pozwoli na swobodę i komfort ruchów. Jest rozciągliwa, więc w chłodniejsze dni można założyć pod nią dodatkową warstwę odzienia. Szeroki wybór kurtek znajdą Państwo na stronie https://creestyle.pl/pol_m_Kurtki-Plaszcze_Pikowane-kurtki-178.html

Kaptur dla zmarzluchów

pikowana kurtka damska

W chłodne dni warto pomyśleć o dodatkowej ochronie przed chłodem. Kaptur jest jednym z dodatkowych elementów chroniących ciało przed wiatrem, dlatego podczas wyboru kurtki warto wybrać ten model, który go posiada. Ponadto każda pikowana kurtka damska posiada po zewnętrznej stronie kieszenie najczęściej zapinane na zamek. Stwarza to możliwość wyjścia z domu bez dodatkowej torby bądź plecaka, ponieważ wszystkie ważne przedmioty można mieć przy sobie. Ten model odzienia wierzchniego wspaniale prezentuje się przede wszystkim ze spodniami. Jest on dopasowany do ciała i zazwyczaj sięga ponad linię bioder, dlatego łącząc ją ze spódnicą lub sukienką należy zachować ostrożność. Przez nieuwagę można pozbawić się kobiecych kształtów bądź pomieszać style.

Bogata paleta barw

Modele pikowanych kurtek damskich należą do jednych z najbardziej bogatych jeśli chodzi o paletę kolorystyczną. Jednym z najpopularniejszych modeli jest ten utrzymany w tonie granatu, niemniej jednak w sklepach z odzieżą damską można znaleźć modele nude/beżowe, czerwone i czarne. Niezależnie od koloru odzienie wierzchnie musi być funkcjonalne, czyli ma ochraniać ciało przed chłodem i wilgocią. Dobrze jest jeśli zamiast kaptura ma wysoki kołnierz, który zabezpieczy szyję przed przewianiem. Chcąc wzbogacić jednolitą fakturę pikowanej kurtki damskiej można połączyć ją z kolorową chustką bądź szalikiem. Zdecydowanie ożywią one każdą stylizację.