Odwiedzając sklep sportowy, często można zauważyć, że podkoszulki męskie są największą grupą dostępnego asortymentu. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, ponieważ jest to podstawowa część codziennej garderoby.

Warto jednak wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę, by mieć pewność satysfakcji ze swojego wyboru – każdy kiedyś kupił drogi produkt, który finalnie nie był zadowalający i w szybkim czasie stracił swój blask.

Na co więc warto spojrzeć, by mieć gwarancję, że wybrane podkoszulki męskie będą spełniać wszystkie oczekiwania? Oznaczenia producentów powinny powiedzieć wszystko, jeśli potencjalny klient jest świadom ich zawartości i wie, jak czytać oznaczenia.

Grubość materiału i ciężar produktu – zależność

Szafa czarno -białaCiężko określić grubość materiału, jeśli chodzi o podkoszulki męskie. Producenci stoją więc zamiennik tej miary, udostępniając ciężar na metr kwadratowy.

Oczywiście, jeśli wartość jest większa, wcale nie oznacza to lepszej koszulki, ponieważ pozostają jeszcze kwestie związane z nadrukiem, szwami i barwieniem – chyba każdy także miał sytuację, że koszulka po dwóch, maksymalnie trzech praniach, wyglądało automatycznie, jakby przeżyła kilka sezonów. Najlepszą i najpopularniejszą grubością materiałów, stosowaną przez większość producentów, jest 220-250 gramów na metr kwadratowy.

Czy to możemy określić po informacjach dostępnych na metce?

Niestety, to należy określić według własnego doświadczenia. Podkoszulki męskie mogą posiadać nadruk przygotowany w różnych technologiach – z czego każda posiada swoje wady i zalety. Sitodruk jest bardzo wytrzymały, lecz na dużych obszarach może być bardzo słabo oddychający, co będzie powodować dyskomfort podczas użytkowania.

Z utrzymaniem koloru jest dużo trudniej, ponieważ tego nie jesteśmy w stanie określić – chcąc jednak zminimalizować problemy związane z odbarwieniem, warto stosować się do zaleceń producenta – zawsze dokładnie informuje on, jak prać dany produkt, w ilu stopniach i jak należy go prasować, przechowywać oraz użytkować.