Wybór szpilek może okazać się bardzo trudnym zadaniem. W czasie zakupów trzeba przecież wziąć pod uwagę wiele czynników, które pomogą nam w podjęciu decyzji. Chodzi przecież nie tylko o wygląd i to, by obuwie ładnie prezentowało się na stopie. Kupując szpilki warto wziąć pod uwagę takie cechy jak: bezpieczeństwo oraz wygoda. Podpowiadamy zatem, jak wybrać damskie szpilki i nie zbankrutować, czyli poradnik o tanich butach dla kobiet.

Uniwersalny kolor to podstawa

Czerwone szpilki

Powszechnie, za synonim kobiecości oraz doskonały sposób na podkreślenie swojej klasy i atrakcyjności uznaje się czerwone szpilki. Jednak kupując po raz pierwszy tego typu obuwie lepiej postawić na bardziej neutralne, czyli uniwersalne kolory. W naszej garderobie obowiązkowo powinny znajdować się beżowe lub czarne szpilki, które pozwolą na swobodne połączenie w różnorodnych stylizacjach, uzyskując klasyczne i proste stylizacje. Dodatkowo, ten dwa kolory obuwia świetnie współgrają z każdym typem sylwetki, a zestawione z odpowiednim kolorem rajstop potrafią jednocześnie wysmuklić nogi. Warto również wziąć pod uwagę, że bardziej ekstrawaganckie buty wiążą się najczęściej z koniecznością wydania większej sumy pieniędzy. Jeśli zależy Ci na tanich butach dla kobiet postaw na klasykę!

Idealny obcas

Wybierając szpilki warto na wstępie postawić przede wszystkim na wygodę oraz bezpieczeństwo. Staraj się więc unikać bardzo wysokich i cienkich obcasów. Idealny obcas powinien znajdować się na środku pięty. Dzięki temu zapewni Ci maksymalne bezpieczeństwo, nawet jeśli postanowisz przetańczyć w szpilkach całą noc. Dobrze, jeśli będzie nieco odchylony od kąta prostego, co poprawi jednocześnie stabilność butów. Zalecana wysokość to 5-8cm. Pamiętaj, by zadbać jednocześnie o komfort swoich stóp. Najlepiej kupować buty z dobrego jakościowo materiału – zapewniającego przewiewność i lekkość. Warto postawić tutaj na wkładki żelowe czy zapiętki. Jeśli rzadko ubierasz szpilki to kupowanie najdroższych modeli z naturalnej skóry nie jest dobrym rozwiązaniem. Tanie buty dla kobiet świetnie sprawdzą się również z pomocnymi akcesoriami, które pomogą Ci odpowiednio zadbać o swoje stopy.