Moda często jest bardzo zaskakująca dla wszystkich. Ciężko znaleźć trendy, które wpadną w oczy wszystkim, lecz jeśli pojawi się taki, który trafi chociażby do połowy osób, z pewnością szybko zauważymy to na ulicach wszystkich miast. W ostatnich sezonach mogliśmy zaobserwować modę, która polega na miłowaniu obuwia, które rzuca się mocno w oczy – są to oczywiście czerwone sneakersy.

Gdzie i jaki model wybrać, by wyglądać modnie? Jak dobrać pozostałe elementy garderoby? Warto wcześniej odpowiedzieć na te pytania, ponieważ często jest tak, że widzimy kogoś na ulicy, od razu wiemy, że cały outfit jest zgodny z obecnymi standardami modowymi, jednak coś jest nie tak. Czerwone sneakersy to bardzo charakterystyczne buty, które mogą nie pasować do wszystkiego, więc warto wiedzieć, co do nich dołożyć.

Dobrze dopasowane i skrojone jeansy

Mężczyzna z czerwonymi butamiJest to punkt numer jeden. Najlepiej, by były one czarne lub klasyczne niebieskie i to w jasnym odcieniu. Od zawsze wiadomo, że niebieski i czerwony bardzo dobrze do siebie pasują – czerń natomiast świetnie wygląda ze wszystkim, więc jest bardzo bezpieczna podczas tworzenia wyjątkowych stylizacji. Nie zakładajcie zielonych spodni lub białych, ponieważ dodając do nich czerwone sneakersy, w pierwszym przypadku będziecie wyglądać jak świąteczny elf, a w drugim jak flaga. Jak widać, nie jest to tak skomplikowane, jak może się wydawać.

Co założyć na górę?

Tu jest nieco więcej swobody. Czerwone sneakersy doskonale będą prezentować się z czerwoną bluzą, koszulką w stylu basic lub sportową kurtką (opcjonalnie może być ona jeansowa). Nie radzimy jednak zakładać skórzanej ramoneski, ponieważ może być to już zbyt duża przesada, która nie będzie się prezentować wystarczająco elegancko.

Pamiętajcie, że czerwone sneakersy to buty lifestylowe lub sportowe, dlatego nie próbujcie zakładać ich nawet do pół eleganckiego stroju, sportowych marynek itp. Takie połączenie będzie wyglądać raczej mało atrakcyjnie, nawet jeśli będą to trampki, które przecież powinny pasować prawie do wszystkiego.