Świat roślin jest bardzo fascynujący. Badacze flory coraz częściej odkrywają lecznicze właściwości niektórych gatunków. Coraz więcej też funduszy poświęca się na badania nad roślinami, robione są nawet testy kliniczne nad ich działaniem leczniczym. Zainteresowanie tematem przypisuje się coraz większej świadomości ludzi. Nie chcemy leczyć się sztucznymi farmaceutykami, wolimy coś naturalnego i równie skutecznego. Jedną z takich wspaniałych roślin jest Sacha Inchi. Jest to pnącze, które dorasta do dwóch metrów. Naturalnym środowiskiem występowania tej rośliny jest peruwiańska część Amazonii. Charakterystyczną cechą tej rośliny są owoce w kształcie gwiazdy, wyglądem przypominają nieco nasze kasztany.

Właściwości Sancha inchi

Surowcem używanym w fitoterapii jest olej pozyskiwany z orzechów. Tłoczony jest na zimno co gwarantuje zachowanie jego naturalnych właściwości. Ciecz, którą otrzymujemy z tej rośliny nazywa się olej inca inhi, zawiera ogromne ilości kwasów Omega 3 oraz Omega 6. Owoc  może zawierać ich nawet ponad 90% całej swojej masy. Dodatkowo znajdziemy w nim witaminę A oraz witaminę E.olej inca inhi Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych oraz antyoksydantów powoduje, że olej ten doskonale wzmacnia i regeneruje naskórek oraz zapobiega utracie wody. Kobiety chwalą sobie również wygładzanie skóry, jakie następuje przy regularnym stosowaniu oleju. Witaminy odpowiadają za ochronę skóry przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników oraz za zwiększanie ilości kolagenu w skórze. Skóra traktowana olejem inca inhi jest chroniona przed promieniowaniem ultrafioletowym, po pewnym czasie stosowania przebarwienia na twarzy stają się mniej widoczne. Olej inca inhi jest nazywany złotem inków – właśnie przez swoje unikalne właściwości regeneracyjne.

Wykorzystywanie w pielęgnacji

Olej inca inhi stosowany może być przez kobiet w każdym wieku, szczególnie zalecany jest do skóry dojrzałej – z racji działania przeciwzmarszczkowego.  Stosowany jest również pod oczy, bo skutecznie likwiduje opuchliznę. Nakładany jest nie tylko na twarz, z powodzeniem używany jest do pielęgnacji włosów. Włosy potraktowane olejem są miękkie oraz lśniące. Nałożony na poparzone lub podrażnione miejsca - skutecznie przynosi ukojenie. Z powodzeniem może być stosowany przez kobiety w ciąży, nałożony i wmasowany w brzuch chroni nas przed rozstępami. Jest idealny również jako baza pod makijaż, bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych plam. Możemy też dodawać kilka kropel oleju do naszego kremu lub balsamu.