Bransoletki na gumce to bardzo często spotykany element wielu stylizacji, zarówno letnich, jak i zimowych. W czym tkwi ich popularność? Przede wszystkim w prostocie wykonania, łatwości personalizacji i ogromnej uniwersalności wykorzystania. Można je kupić gotowe lub zrobić własnoręcznie. Potrzebna będzie gumka do bransoletek oraz dodatki w postaci kuleczek, zawieszek czy przekładek. Tak przygotowany dodatek będzie doskonałym uzupełnieniem wielu outfitów, który w fenomenalny sposób odda osobowość właściciela.

Co mamy do wyboru?

W przypadku gumek do bransoletek, producenci nie ograniczyli się do jednego rodzaju. Do wyboru bowiem mamy niezliczoną ilość wariantów kolorystycznych, a także zróżnicowanych pod względem grubości. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele silikonowe. W zależności od wybranego rodzaju, mogą być zbudowane z cienkich nitek lub posiadać jednorodną strukturę. Kolejny typ stanowią gumki wielowłókniste, których nadrzędną cechą jest zwiększona elastyczność i odporność na rozciąganie. Gumka do bransoletek może być przezroczysta lub kolorowa. Te drugie najczęściej wybiera się w celu wzmocnienia barwy nawleczonych kamieni. Jednak bez względu na wszystko, najważniejszym kryterium powinno być dopasowanie grubości do otworów w kamieniach.

gumka do bransoletekCzy tylko gumka do bransoletek może być wykorzystana do nawlekania koralików?

Alternatywą są wszelkiego rodzaju nici. Mogą być jedwabne, nylonowe lub polietylenowe. Stanowią polecany wybór dla osób, które często nawlekają perły i kamienie. W zależności od wybranego rodzaju mogą być gładkie, delikatne, odporne na strzępienie lub niemożliwe do zerwania. Jeszcze inną propozycję stanowią linki. Powlekane nylonem, dlatego też często są określane mianem linek jubilerskich. Są nad wyraz mocne, co czyni z nich największy atut. Świetnie sprawdzają się w nawlekaniu kamieni i koralików.

Dobieramy rozmiar koralików

Bez względu na to, czy nawlekać będziemy na nić, linkę czy gumkę do bransoletek, konieczny okazuje się odpowiedni dobór kamieni. Najbardziej uniwersalne są te o rozmiarach 6 mm i 8 mm. Ten niewielki wymiar w bezpośredni sposób wpływa na subtelny charakter wykonanej biżuterii. Co więcej, jest polecany także do tworzenia różnorodnych zestawów. Pasjonatki bardziej wyrazistych i ekscentrycznych dodatków skierują swoje kroki w stronę większych kuleczek. W tym wypadku wymiar 10 mm lub 12 mm okaże się najbardziej poszukiwanym. Jednak z racji swoich stosunkowo dużych gabarytów, nie poleca się tworzenia z nich zestawów, gdyż całość będzie wyglądać przytłaczająco.