Eleganckie chusty damskie to niezbędne akcesoria, które podkreślą charakter dowolnego typu stylizacji. Liczy się ciekawa faktura, materiał, wzór, ale też – o czym często zapominamy – oryginalny sposób noszenia chusty. Jak modnie nosić lekkie, wiosenne chusty i apaszki? Jakie wzory są „na czasie”?

Wiosenne chusty damskie – ozdoba każdej stylizacji

Chusty 

i lekkie, wiosenne szale to niezbędnik damskiej garderoby. Ciepłe i praktyczne – stanowią wygodne uzupełnienie stylizacji na każdą porę roku. Wczesną wiosną chronią przed wiatrem i deszczem. W cieplejsze dni dodają uroku estetycznie zakrywając dekolt, szyję lub plecy. Każda kobieta posiada własny zestaw ulubionych chust casualowych i eleganckich, noszonych jako kluczowa ozdoba wyjściowej stylizacji. O konieczności posiadania przynajmniej kilku wzorów chust nie trzeba nikogo przekonywać. Przed zakupem warto jednak upewnić się, czy wybrany model jest na tyle uniwersalny kolorystycznie, aby płynnie „wpasować” się w różne zestawy ubraniowe.

Szale, chusty damskie – najmodniejsze wzory

  • Chusty damskie wiosenne – szalenie modne są zarówno modele jednobarwne, jak i chusty we wzory kwiatowe. W stylizacjach typu vintage i zestawach z elementami mody z lat 60. sprawdzą się lekkie szale w kropki. Cętki to kolejny, modny, powracający trend. Na topie są też wciąż chusty z nadrukiem w stylu etno i folk!
  • Chusty letnie powinny być lekkie i przewiewne. Najlepiej sprawdzą się modele jednobarwne, pasiaste (kolory pastelowe) oraz krótkie apaszki w groszki i motywy kwiatowe.
  • Chusty jesienno-zimowe – kategoria zdecydowanie zdominowana przez kratę. Tartan, pepitka, burberry – to najmodniejsze, ponadczasowe wzory chust, o które warto uzupełnić swoją garderobę.

Noszenie i wiązanie chust damskich

Elegancki supeł czy luźne przerzucenie chusty przez ramię? Pomysłów na oryginalne wiązania damskich chust jest nieskończenie wiele. Ważne, by wybrać taki pomysł, który łączy komfort noszenia z subtelnym podkreśleniem walorów naszej sylwetki.

Jak modnie nosić wiosenne chusty damskie?

  • w stylu francuskim – czyli zgodnie z zasadą eleganckiego minimalizmu: szal zakładamy na szyję, dłuższy koniec przerzucamy przez ramię, krótszy pozostaje luźno z przodu; styl francuski lub „arystokratyczny” sprawdzi się najlepiej w przypadku dłuższych, eleganckich chust,
  • w stylu kowbojskim – modny pomysł na noszenie klasycznej chusty o trójkątnym kształcie; trójkątny koniec chusty układamy luźno z przodu a pozostałe końce krzyżujemy na karku i przerzucamy do przodu (możemy zawiązać pod trójkątem w niewielki supeł),
  • w stylu eleganckim – lekką chustę układamy w modny komin, łącząc luźne końce za pomocą delikatnej broszki lub dużej, ozdobnej agrafki,
  • w stylu boho – czyli noszenie długiej, szerokiej chusty w formie luźnej kamizeli; zakładamy chustę w formie rozłożonej tworząc szeroką „kamizelę”, którą przewiązujemy wąskim paskiem na wysokości talii.