Plecaki Thule to długo oczekiwana w branży outdoorowej nowa kolekcja plecaków turystycznych. Autorem jest szwedzka firma, będąca specjalistami od transportu. Do pracy przy kolekcji nowych plecaków, Thule nie korzystało jednak tylko z doświadczeń swojego zespołu. Nawiązano ścisłą współpracę z osobami odpowiedzialnymi w przeszłości, za produkcję profesjonalnych plecaków turystycznych dla innych firm z branży. Do projektu zaproszono również zawodowych sportowców, którzy współpracują z marką. Wszystko po to, aby w efekcie końcowym stworzyć doskonały produkt o dobrej jakości, funkcjonalności i designie.

Krótka historia marki Thule

plecak thuleMarka Thule obecna jest na rynku od 1942 roku. Od początku szwedzka firma skupiała się na produkcji sprzętu dla osób aktywnych. Swoją sławę zyskała na produkcji systemów, które pozwalają na bezpieczne i łatwe przewożenie sprzętów, towarzyszących nam na co dzień. Dziś Thule utożsamiane jest z produktem klasy premium, synonimem najwyższej jakości produktu.

Plecaki turystyczne Thule

Plecak Thule, jako produkt, to efekt pracy i wizji pracowników marki, którzy z dbałością o każdy szczegół, skupili się na produkcji najwyższej jakości plecaków. W przypadku plecaków, podobnie jak w wielu innych produktach szwedzkiego producenta – wiele uwagi poświęcono nowoczesnej, innowacyjnej konstrukcji – pełnej pionierskich rozwiązań. Producenci zwrócili uwagę na brak uniwersalności w systemach nośnych, które powinny być odpowiednio dobrane do każdej sylwetki. Przede wszystkim skupiono się na ich płynnej regulacji – pozwalającej w kilka sekund dopasować całość pod wymagania konkretnego użytkownika.

Dodatkowo, plecaki Thule posiadają system regulacji wysokości pasków ramiennych, który zastosowano także w systemach nośnych wykorzystujących siatkę, jako punkt styku z plecami. Bardzo istotnym elementem procesu produkcji plecaków Thule jest etap testów i kontrolowania jakości produktu. Procesy te podejmowane są przez specjalną jednostkę szwedzkiej firmy.