Od kilku sezonów głównym trendem w modzie ulicznej są bluzki z krótkim rękawem. Zwykłe, proste, bawełniane, ale ze śmiesznym lub oryginalnym nadrukiem przykuwają uwagę przechodniów. Mają za zadanie przyciągać wzrok innych osób i ułatwiać nawiązanie kontaktu na imprezach i różnych ważnych eventach. A z drugiej strony wyrażają osobowość właściciela takiej koszulki. Również wielu projektantów mody pokochało ten element garderoby, dzięki czemu „moda ulicy” zawładnęła wieloma pokazami.

Bluzki z krótkim rękawem są ważnym elementem garderoby każdego, kto uwielbia luźny styl, a wygodne trampki i obcisłe dżinsy to ulubiony zestaw na co dzień. Zwykłe koszulki podbijają w ostatnich latach nie tylko wybiegi, ale również ulice. Specjalne kolekcje na festiwale oraz różne inne wydarzenia sprawiają, że ludzie utożsamiają się bardziej z konkretną grupą społeczną, a także wyrażają przez nie swoje poglądy oraz wartości. Wyróżniające się koszulki noszą już nie tylko zwykli ludzie, ale również gwiazdy, które zwracają na siebie jeszcze większą uwagę!

bluzkiBluzki z oryginalnymi napisami, to coś co zdecydowanie przykuwa wzrok. Jest mnóstwo firm, które oferują śmieszne nadruki oraz napisy, jednak zagłębiając się bardziej w tematykę koszulek można znaleźć naprawdę ładne perełki. Jedna z firm produkujących bluzki z krótkim rękawem nawiązała współpracę z Loesje, które znane są z krótkich form felietonowych, które budzą uśmiech na twarzach ludzi. I dzięki temu na ulicach można spotkać ludzi z koszulkami ozdobionymi napisami takimi jak: „Nie rozmawiaj z nieznajomymi, bo jeszcze kogoś poznasz”, „Odkąd wiem, że Ziemia ma kształt pączka, mam większy apetyt na życie” czy „W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin, a Ty jakie masz plany na dziś?”. Wszystkie te teksty budzą uśmiech i często są powodem do rozmowy.

Jednak czym byłby bluzki z krótkim rękawem bez odważnych napisów? Powstało kilka różnych marek, które sugerują zerwanie ze wstydem i noszenie ich ubrań z krótkimi tekstami, które mają dodać odwagi i wyrażać przekorę, np. „Me. You. Bed. Now.” albo „Czasem myślę, czasem nie” lub „Jestem w kropce.”. Koszulki są świetnym rozwiązaniem dla osób nieśmiałych, które pragną lepiej wyrazić siebie i łatwiej nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.

Jeżeli ktoś ma problem z prezentem dla swoich znajomych, to powinien spróbować wybrać spośród różnych bluzek z napisami lub ciekawymi nadrukami. Jeżeli Twój znajomy jest biegaczem, to na pewno spodobają mu się koszulki z osiołkiem i tekstem: „To ile kilometrów ma ten maraton?” lub „Przebiegłeś maraton? A na którym miejscu jesteś”.

Bluzki z krótkim rękawem to świetny element garderoby, który pasuje zarówno do casualowych spódnic oraz dżinsów i szortów. Dobrze skomponują się z tenisówkami oraz balerinami, a także w wersji z butami na wysokich obcasach. Będą świetnym zestawem na długie spacery, dalekie wycieczki, wakacje, randki oraz spotkania ze znajomymi. Każdy powinien w swojej szafie posiadać przynajmniej kilka bluzek, którymi będzie mógł się wyróżnić.