Kupno idealnych butów zawsze jest nie lada wyzwaniem – zwłaszcza, gdy mamy ograniczone fundusze, a niekoniecznie podoba się nam wszystko, co znajdziemy na sklepach. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby zainwestować w ciekawe obuwie bez konieczności przepłacania za nie. Oto nasze podpowiedzi. Na początek jednak ustalmy, że mówimy o butach tanich czy tańszych, ale nadal dobrej jakości. Jest to często obuwie ze skóry naturalnej czy innych, przyjaznych dla skóry surowców – wygodne oraz praktyczne.

1. Poluj na wyprzedaże

Sezonowe, końcówki kolekcji, z okazji Black Friday czy innych okazji – wyprzedaży w sklepach stacjonarnych i internetowych nie brakuje. Warto się nimi zainteresować zwłaszcza w sytuacji, gdy nie zależy nam na tym, aby nasze buty były zgodne z najnowszymi trendami mody. Wyprzedaż bowiem oznacza nie tylko pełnowartościowy, ale tańszy towar, lecz również koniec jednej kolekcji, a początek drugiej.

2. Zapisz się do programów lojalnościowych

Wiele marek czy sklepów posiada swoje programy lojalnościowe, czy to w formie specjalnych kart, które można okazać przy kasie, czy też aplikacji internetowych, za pomocą których zrobimy zakupy on-line. Często udział w takich programach daje nam szansę na tańszy dostęp do aktualnej kolekcji albo możliwość zakupu konkretnych modeli z obniżką cenową. Warto też zbierać punkty, które docelowo obniżą koszt zakupu.

tanie buty damskie3. Poznaj firmy

Jeżeli dotychczas znałaś tylko kilka firm, które produkują obuwie, i były to raczej topowe marki w świecie obuwniczym – rozszerz swoje horyzonty. Istnieje sporo marek, które oferują buty nieco tańsze, ale nadal doskonałej jakości. Niższa cena niejednokrotnie wynika po prostu z mniejszej renomy danej marki, niczego innego.

4. Nie sugeruj się ceną

Brzmi dziwnie? Warto pamiętać, że dobrej jakości buty skórzane kupisz obecnie w niskiej cenie, jeśli tylko dobrze poszukasz. Wiele firm ma w swojej ofercie nawet ręcznie robione czy personalizowane buty damskie, które są po prostu tanie. I nie wynika to z kiepskiej jakości czy użycia gorszych materiałów, a po prostu np. lokalnej produkcji, mniejszego marketingu, który zawsze jest kosztem, czy innych tego rodzaju rzeczy. I na koniec ważna porada: staraj się unikać kupowania butów używanych. Często w podobnej albo nieco wyższej cenie znajdziesz obuwie nowe, które będzie dla Ciebie o wiele lepsze. Buty używane, zwłaszcza skórzane, przystosowują się do kształtu stopy, dlatego też zakup używanego obuwia często sprawia, że na naszych stopach powstają bolesne otarcia i odparzenia.