Czy znasz powiedzenia „ kobieca torebka nie jest po to by w niej coś znaleźć, ale po to by w niej wszystko mieć”? Dokładnie tak samo jest z kosmetyczką! Wiele z nas miało ten problem bo torebka nie za duża, a kosmetyczka tym bardziej, przed nami cały dzień ważnych spotkań a co za tym idzie kilkukrotne korekty makijażu.

Co zabrać do naszej torebki i kosmetyczki?

Nie bez znaczenia jest sam fakt tego jaką torebką dysponujemy. W dniach w których mamy pewność, że większość czasu spędzimy poza domem, ważne jest aby wybrać spośród naszych torebek tą najbardziej pojemną. Sprawdzi się zwykła torebka typu „shoper” lub torebki kuferkowe. Gdy dokonamy już wyboru właściwej torebki, możemy przejść do kompletowania naszego kosmetycznego niezbędnika. Doskonale wiemy, że w naszym niezbędniku musi się znaleźć przede wszystkim coś do włosów, doskonałym wynalazkiem ostatnich lat jest suchy szampon do włosów dzięki któremu w kilka minut możemy doskonale odświeżyć i utrwalić swoje włosy, ten super kosmetyk doskonale sprawdza się w lato gdy sytuacja wymaga strojów formalnych, natomiast organizm jest przegrzany, co wpływa na włosy które po kilku godzinach staja się przepocone i nie wygląda estetycznie. Do odświeżenia włosów w naszym niezbędniku musi się więc znaleźć także grzebień lub szczotka. Doskonale sprawdzają się kompaktowe szczotki w których mamy również lusterko. Kolejnym ważnym elementem w naszym niezbędniku są oczywiście kosmetyki do makijażu. Każda z nas posiada w swoim domu kosmetyki, które używa na co dzień, ale i takie które używamy raz na jakiś czas. Te drugie zostawiamy w domu, natomiast z pośród tych pierwszych wybieramy te najważniejsze: tusz, kredka do oczu, róż, puder, korektor, cienie i pomadka. W kosmetyczce powinien znaleźć się również ulubiony pędzel i aplikator. Nie zapomnijmy również o kremie do rąk, nie ma nic gorszego niż przesuszone i nieprzyjemne w dotyku dłonie.

Kompaktowe kosmetyki wspaniałym rozwiązaniem dla braku przestrzeni w kosmetyczce.

Komponując swój niezbędnik kosmetyczny koniecznie zwróć uwagę na wybrane kosmetyki. Doskonale sprawdzą się kosmetyki kompaktowe. Przykładem może być bronzer i puder sypki lub róż w jednym pudełku. Wspaniale sprawdzają się sztyfty wielozadaniowe, możesz nimi pomalować usta, ale również rozświetlić policzki, a nawet pomalować powieki.

Co oprócz kosmetyków powinno znaleźć się w naszym niezbędniku.

W naszym niezbędniku powinny się znaleźć również akcesoria pomocnicze. Wielozadaniowa obcinaczka do paznokci wraz z pilnikiem, kosmetyczka i oczywiście warto nie zapomnieć zapasowej pary rajstop lub po prostu bezbarwny lakier do „złapania oczka”!