Wydawać by się mogło, że plecaki szkolne oprócz modnych kolorów i wzorów, niczym się od siebie nie różnią - ich funkcje są podobne, a fason zależy wyłącznie od upodobań ucznia. Czy to prawda? Przekonajmy się!

Dla pierwszoklasistów

Plecaki szkolne dzielą się na kilka kategorii. Jednym z podziałów, może być rozróżnienie ich pod kątem wieku użytkownika. Takie plecaki możemy podzielić na te, które odpowiadają potrzebom małych uczniów - pierwszoklasistów, następnie na te dostosowane do codziennego funkcjonowania starszych uczniów, kończąc na plecakach odpowiednich dla nastolatków i dorosłych. Plecaki szkolne dla pierwszoklasistów powinny cechować się ergonomicznym kształtem i dobrym usztywnieniem pleców. W tym wieku, kręgosłup dziecka nie jest w stanie wytrzymać zbyt dużego obciążenia, dlatego warto wybierać plecaki szkolne lekkie i z regulowanymi paskami. Dzięki temu, taki plecak z łatwością dostosujemy do wzrostu i wagi dziecka. Ważnym elementem jest również miękka wyściółka ramiączek plecaka, przegródki na śniadaniówkę i miejsce na transport płynów. Nie zapominajmy też o modnym, dziecięcym wzorze!

Dla starszych uczniów

plecaki szkolne

Dla starszych uczniów polecamy plecaki szkolne na kółkach – ze względu na większą ilość transportowanych książek i zeszytów, uczniowie mogą odczuwać dyskomfort związany z przenoszeniem materiałów szkolnych. Plecaki szkolne na kółkach to wspaniałe rozwiązanie dla uczniów muszących pokonywać większe odległości do szkoły lub takich, którzy preferują przenoszenie wielu książek i akcesoriów jednocześnie. Oprócz plecaka na kółkach, polecamy plecaki szkolne naramienne, z dużą ilością przegródek – starsi uczniowie lubią zabierać do szkoły gadżety w postaci odtwarzaczy mp3, telefonów komórkowych czy tabletów.

Dla nastolatków i dorosłych

Nastolatki i dorośli, to pozornie najmniej wymagająca grupa noszących plecaki szkolne. Jednak tutaj, oprócz najmodniejszych wzorów i luźnego, casualowego stylu, liczy się wysoka funkcjonalność i odporność materiału. Nastolatki powinny nosić plecaki szkolne pojemne, bogate w nowoczesne rozwiązania – np. wyjście na słuchawki czy wewnętrzna przypinka na klucze. Dorośli zaś, np. studenci, przykładają ogromną wagę do jakości tekstyliów i funkcji, które mają ułatwiać codzienny transport najistotniejszych rzeczy. Dlatego też, takie plecaki muszą być komfortowe i wykonane z trwałych materiałów.