Planując jesienny weekend w górach musimy być gotowi na palące słońce, ale także na zimne podmuchy wiatru i deszcz. Zmienna pogoda może przysporzyć problemów każdemu, warto więc odpowiednio przygotować strój. Jak to zrobić? Przemyślmy poszczególne warstwy ubioru a żadne warunki nie będą nam straszne.

Najpierw warstwa wierzchnia

sklep z odzieżą Icebreaker

Kurtka, którą ze sobą zabierzemy powinna być nieprzemakalna i lekka. Nowoczesne tkaniny techniczne wyposażone są w specjalne membrany, które zapewnią nam ochronę przed deszczem i wiatrem, jednocześnie odprowadzając produkowaną przez nas wilgoć. Zwróćmy uwagę na obecność zamków wentylacyjnych oraz rozmieszczenie kieszeni. Na wypadek nagłej ulewy schowajmy w plecaku dodatkową pelerynę. Pod spód możemy włożyć ciepły polar lub kurtkę wypełnioną puchem. Ciekawym rozwiązaniem są modele z ocieplinami syntetycznymi. Mają one właściwości termiczne podobne jak puch naturalny, ale jednocześnie są bardziej odporne na wilgoć. Znajdziemy je w sklepach sportowych, takich jak sklep z odzieżą Icebreaker: https://merino-sklep.pl. Zwróćmy uwagę na lekkość produktów - zapewni nam ona wygodę w trakcie aktywności. A gdy będzie nam za gorąco, bez problemu spakujemy je do plecaka. Spodnie powinny być wykonane z elastycznego materiału, by zapewnić swobodę ruchu. Warto poszukać produktów z membraną oraz posiadających możliwość odpięcia nogawki. Zwróćmy uwagę na obecność regulacji. Praktyczne są modele z dużą ilością kieszeni - zapewniają wygodny dostęp do drobnych przedmiotów.

Jak zapewnić sobie ciepło?

Gdy zadbamy już o dwie pierwsze warstwy, pamiętajmy także o odpowiednim dociepleniu. W tym celu sprawdzi się bielizna termoaktywna, którą oferuje np. sklep z odzieżą Icebreaker. By dobrze spełniała swoją funkcję powinna mocno przylegać do ciała. Wykonana z wełny marino lub wysokiej jakości dzianin poliestrowych zapewni nam ciepło oraz dobrze odprowadzi wilgoć. Podobnymi kryteriami kierujmy się wybierając skarpety. Powinny być wyższe niż te standardowe - najlepiej, by sięgały pod kolano. Pamiętaj o czapce, chuście i rękawiczkach. Tego typu produkty ma w swojej ofercie sklep z odzieżą Icebreaker.

Obuwie w góry

Dobre buty trekkingowe powinny być wygodne i dobrze dopasowane rozmiarem do stopy. Jeśli nie mamy jeszcze swojej sprawdzonej pary, przetestujmy przed zakupem buty spacerując po sklepie. Model z grubą podeszwą zapewni dobrą amortyzację stopie a wysoka cholewka ochroni kostkę. Warto też użyć tzw. stuptutów. To wysokie do kolan nieprzemakalne ochraniacze, które możemy w razie potrzeby zaczepić o buty. Ochronią także nogawki spodni przed błotem. Tak przygotowani możemy spokojnie wyruszyć cieszyć się górskimi widokami - nawet jeśli pogoda będzie kapryśna. Pamiętajmy by zachować bezpieczeństwo na szlaku oraz że może przywitać nas tam zima. W razie potrzeby warto odwiedzić sklep sportowy, jak sklep z odzieżą Icebreaker iuzupełnić swój ekwipunek.