Do czego nosić tuniki?

Istnieje wiele różnych elementów kobiecego stroju, które dla mężczyzn pozostają praktycznie nierozpoznawalne. Zdecydowanie tuniki damskie można również zaliczyć do tego grona, zwłaszcza że niejednokrotnie bywają one tak zróżnicowane, że i same kobiety mają kłopot, aby dopasować do nich resztę stroju. Sprawdźmy, jak to zrobić, aby nie zaliczyć modowej wpadki. Tuniki damskie mogą być bardzo wdzięcznym elementem garderoby, jeśli tylko zadbamy o to, aby je odpowiednio zestawić z innymi ubraniami. Przede wszystkim dobrze jest dopasować model tuniki do naszej figury, a także do okazji, na którą chcemy ją ubrać; nie każdy materiał czy styl będzie pasował tak samo dobrze na eleganckie spotkanie czy wyjście z przyjaciółmi.

Na co dzień

brunetka w jasnej tunice i ciemnych legginsach

Przede wszystkim tuniki damskie doskonale sprawdzają się w roli stroju na co dzień. Wystarczy, że zestawimy je np. z odpowiednimi legginsami, a zyskamy ciekawą stylizację, w której będziemy czuć się wygodnie oraz komfortowe, a także modnie wyglądać. Co istotne, w cieńszych legginsach dobrze jest zadbać o to, aby tunika była odpowiednio długa i zasłaniała pośladki. Tutaj możemy wybierać zarówno modele oversize, jak również dopasowane do sylwetki wersje sweterkowe. Te ostatnie będą doskonale wyglądać na kobietach zgrabnych, z odpowiednio dopasowanymi dodatkami.

Na specjalne okazje

Wydawało Ci się dotychczas, że tuniki damskie nie pasują na specjalne okazje? Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni materiał i zestawisz je z dopasowanymi dodatkami. Co to oznacza? Przede wszystkim konieczność dopasowania rajstop – mogą być np. lekko prześwitujące, z rozmaitymi grafikami. Jeśli nałożymy do nich szpilki oraz tunikę np. zdobioną cekinami, to zyskamy strój na wyjście do klubu. Z kolei tunika stonowana, nieco dłuższa, z podkreśloną talią będzie doskonała na spotkanie biznesowe. Możemy założyć do niej marynarkę. Dobrze dobrane tuniki damskie mają szansę wyglądać bardzo modnie, jeśli tylko odpowiednio zestawimy je z dodatkami. Warto przy tym pamiętać, aby krój tuniki zawsze dopasować do swojej sylwetki, jej atutów i wad.