Istnieje wiele różnych elementów kobiecego stroju, które dla mężczyzn pozostają praktycznie nierozpoznawalne. Zdecydowanie tuniki damskie można również zaliczyć do tego grona, zwłaszcza że niejednokrotnie bywają one tak zróżnicowane, że i same kobiety mają kłopot, aby dopasować do nich resztę stroju. Sprawdźmy, jak to zrobić, aby nie zaliczyć modowej wpadki. Tuniki damskie mogą być bardzo wdzięcznym elementem garderoby, jeśli tylko zadbamy o to, aby je odpowiednio zestawić z innymi ubraniami. Przede wszystkim dobrze jest dopasować model tuniki do naszej figury, a także do okazji, na którą chcemy ją ubrać; nie każdy materiał czy styl będzie pasował tak samo dobrze na eleganckie spotkanie czy wyjście z przyjaciółmi.

Na co dzień

brunetka w jasnej tunice i ciemnych legginsach

Przede wszystkim tuniki damskie doskonale sprawdzają się w roli stroju na co dzień. Wystarczy, że zestawimy je np. z odpowiednimi legginsami, a zyskamy ciekawą stylizację, w której będziemy czuć się wygodnie oraz komfortowe, a także modnie wyglądać. Co istotne, w cieńszych legginsach dobrze jest zadbać o to, aby tunika była odpowiednio długa i zasłaniała pośladki. Tutaj możemy wybierać zarówno modele oversize, jak również dopasowane do sylwetki wersje sweterkowe. Te ostatnie będą doskonale wyglądać na kobietach zgrabnych, z odpowiednio dopasowanymi dodatkami.

Na specjalne okazje

Wydawało Ci się dotychczas, że tuniki damskie nie pasują na specjalne okazje? Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni materiał i zestawisz je z dopasowanymi dodatkami. Co to oznacza? Przede wszystkim konieczność dopasowania rajstop – mogą być np. lekko prześwitujące, z rozmaitymi grafikami. Jeśli nałożymy do nich szpilki oraz tunikę np. zdobioną cekinami, to zyskamy strój na wyjście do klubu. Z kolei tunika stonowana, nieco dłuższa, z podkreśloną talią będzie doskonała na spotkanie biznesowe. Możemy założyć do niej marynarkę. Dobrze dobrane tuniki damskie mają szansę wyglądać bardzo modnie, jeśli tylko odpowiednio zestawimy je z dodatkami. Warto przy tym pamiętać, aby krój tuniki zawsze dopasować do swojej sylwetki, jej atutów i wad.