Zazwyczaj kupując skarpetki wiemy, jakiego rozmiaru musimy dla siebie szukać. Problem pojawia się, gdy kupujemy produkty nietypowe albo skierowane dla dzieci – tutaj dobór rozmiaru jest już trudniejszy.

Tymczasem źle dobrany rozmiar skarpetek bawełnianych może spowodować na stopach wiele szkód. Dotyczy to zwłaszcza skarpetek dobieranych do wysokich butów, w których będziemy chodzić przez wiele godzin.

Rozmiar w przypadku dzieci

W przypadku małych dzieci rodzice decydują się zwykle na skarpetki bawełniane, bo są one dobrze wentylowane, odprowadzają wilgoć od stopy, a jednocześnie są przyjemne dla delikatnej, dziecięcej skóry. Warto jednak mieć na uwadze, że dobranie złego rozmiaru może spowodować poważne, trudne w odwróceniu zmiany. Za małe skarpetki będą wywoływać otarcia i odruch podkurczania palców, a za duże – utrudnią nawet naukę chodzenia czy wyrobią nieprawidłowe nawyki.

Skarpetki dla dorosłych

W przypadku osób dorosłych źle dobrane pod względem rozmiaru skarpetki bawełniane wiążą się przede wszystkim z brakiem komfortu podczas chodzenia. To z kolei powoduje, że delikatna skóra stóp narażona jest na liczne pęcherze i otarcia. Dobrze jest zawsze dobierać skarpetki dedykowane konkretnie naszemu rozmiarowi stopy. Jeśli to niemożliwe, skarpetki dobrze jest po prostu zmierzyć. Skarpetki bawełniane znajdziesz w wielu sklepach internetowych, np: https://www.wola.pl/pl/damskie/