Żadna inna pora roku nie sprzyja przebywaniu w ogrodach oraz na balkonach jak lato. To właśnie podczas wysokich temperatur warto skryć się w cieniu drzew lub kwiatów. Pięknie urządzony balkon może stać się równie cudownym miejscem do odpoczynku i relaksu, co duży ogród. Należy jedynie umiejętnie wykorzystać miejsce i zadbać o gustowne i stylowe meble. Obecnie bardzo często wykorzystuje się stare i nieużywane meble. Po ciekawej przeróbce mogą one prezentować się świetnie. Wszystkie stare stoliki, fotele, czy sofy można wykorzystać również do ogrodu lub dużego balkonu.

Stoliki

Mogą być drewniane, metalowe lub plastikowe. Kształt również jest dowolny. Wszystkie sprawdzą się na letnim balkonie. Każdy z takich stolików można przemalować na dowolny kolor, ozdobić go wybranym wzorem lub ciekawym motywem. Ostatnio bardzo popularny jest również naklejany ozdobny papier, który ma formę podobną do tapety.

Fotele

Tu przeróbka może nie być tak prosta, ale nieraz stare fotele można dokładnie wyczyścić i okryć kolorowym kocem oraz ozdobić wzorzystą, miękką poduchą. Na balkonach częściej można zobaczyć fotele wiklinowe, które są bardzo praktyczne. Ich lekkość pozwala na łatwe przenoszenie ich w dowolne miejsce.

Sofy

Te stać mogą tylko w dużych balkonach ze względu na ich wielkość. Małe sofy również można okryć kolorową narzutą i ozdobić poduszkami. Na rynku dostępne są także sofy wiklinowe, które w połączeniu z dużymi poduchami będą równie wygodne, co tradycyjne kanapy.  Więcej inspiracji znajdziesz na stronie: http://www.sardot.eu/Wlasny-ogrod-w-malym-mieszkaniu-news-pol-1471422568.html.