Z nowym rokiem, nowa ja! Z takim podejściem entuzjastycznie podchodzi wiele pań, które na pierwszy ogień w swojej metamorfozie biorą kwestie wyglądu. Nic dziwnego, miła aparycja nie tylko zwiększa szanse u płci przeciwnej, ale również podnosi samoocenę i ułatwia życie. Najlepszym sprzymierzeńcem do walki o młody wygląd są gabinety medycyny estetycznej (w Szczecinie dużą popularnością cieszy się salon Esteticon), oferujące liczne zabiegi, m.in. depilacji laserowej, polegające na usunięciu zbędnego owłosienia z całego ciała. Co warto o niej wiedzieć?

Jeden zabieg wystarczy?

Jak to już bywa w zabiegach medycyny estetycznej, dla zachowania i podtrzymania dobroczynnych efektów konieczne jest wykonywanie kilku zabiegów. Nie inaczej jest w przypadku depilacji laserowej. Z uwagi na fakt, że tempo wzrostu włosów różni się w zależności od fazy, w jakiej się znajdują, do całkowitego usunięcia potrzeba od 5 do 8 zabiegów. W czasie epilacji niszczone zostają tylko te włoski, które znajdują się w fazie anagenu, czyli wzrostu. Laser nie oddziałuje na te będące w fazie przejściowej (katagen) czy spoczynku (telogen). Warto zatem depilację laserową rozpocząć w sezonie jesienno-zimowym, aby latem cieszyć się gładką i idealnie piękną skórą. Jednak nie tylko. Po epilacji należy stosować wysoką ochronę przed słońcem. Dlatego, aby sobie nie zaszkodzić, należy nie tylko mieć przy sobie kremy z filtrami 50+, ale również unikać jej wykonywania w miesiącach wiosenno-letnich. W przeciwnym razie mogą pojawić się na skórze nieestetycznie wyglądające przebarwienia.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Wokół tego zabiegu zdążyło narosnąć wiele mitów, które najwyższy czas obalić. Jednym z budzących najwięcej kontrowersji jest ból. Jak to zatem jest z tą bolesnością? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, albowiem każdy człowiek ma inną tolerancję na ból. I to, co dla jednych jest bardzo bolesne, dla innych może nie być w żaden sposób niekomfortowe. Generalnie, depilacja laserowa nie jest bolesna. Może powodować jedynie dyskomfort, jednak coraz nowocześniejsze urządzenia stosowane do usuwania zbędnego owłosienia są wyposażane w innowacyjne technologie, np. system chłodzenia, które nie tylko zmniejszają negatywne skutki odczuwania zabiegu, ale również chronią skórę przed przegrzaniem.

Depilacja laserowa – czy jest bolesna?Czy laser szkodzi?

Kolejna sprawa dotyczy bezpieczeństwa zabiegu. Jak się okazuje, depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Wiązka lasera, jaka emitowana jest przez urządzenie, oddziałuje wyłącznie na mieszek włosa, nie naruszając delikatnej warstwy naskórka. W związku z tym, może być używana nawet na wrażliwe miejsca na skórze, jak: bikini, górna warga czy pachy.