Zbyt duże, lub uciskające obuwie może powodować szereg komplikacji, które ujawniają się nie tylko w formie dyskomfortu podczas chodzenia ale również trwałych uszkodzeniach i schorzeniach. Buty męskie jest tak samo trudno dobrać, jak obuwie damskie, jednakże kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dokładne wymierzenie stopy. Także obuwie dziecięce jest ciężko wybrać. Sprzedając markowe obuwie sklep jest zobowiązany do udzielania klientowi konkretnych informacji na temat wymiarów buta.

Dzięki temu nawet najmniej istotne szczegóły nie zostaną przez klienta pominięte i będzie miał on pewność, że nabywa produkt, który w pełni spełnia jego oczekiwania. Buty damskie są niezwykle trudne w doborze przede wszystkim ze względu na mnogość modeli i fasonów, jaki przedstawiają do wyboru różne marki obuwnicze. Obuwie sklep powinien przechowywać w warunkach odpowiednich, przede wszystkim pozbawionych wilgoci.

Warto pamiętać, że bazarki, w których nie zawsze można liczyć na odpowiednią wentylację pomieszczeń nie mają możliwości zapewnienia w jakim stanie jest obuwie. Sklep nawet internetowy daje większą pewność co do nienagannego wyglądu ale również stopnia eksploatacji, który równy winien być zeru. Buty męskie czy damskie wykonane z wysokiej jakości materiałów są z pewnością daleko bardziej wytrzymałe od tańszych odpowiedników.