Każdy pies musi się właściwie odżywiać, aby zachowywać dobrą kondycję i pozostawać w niezłym zdrowiu. Niestety, często zapomina się o tym, aby karma dla psa była właściwie zbilansowana. W dobie prawidłowego żywienia i zdrowych diet cały czas zapominamy o tym, że nasze czworonogi również potrzebują dobrej karmy. Zdrowa karma dla psa to gwarancja świetnej kondycji czworonoga i jego dobrego zdrowia.

Zdrowa, czyli jaka?

Zdrowa karma dla psa to taka, która nie zawiera żadnych zbędnych substancji zapachowych, dodających koloru czy smaku. Zazwyczaj karmy dobrej jakości składają się w większości z produktów pochodzenia zwierzęcego, szczególnie mięsa. Wskazane są dodatki warzyw i owoców, ale eliminacja zapychających i powodujących wiele alergii zbóż.

Gdzie kupować karmę dla psa?

Jeśli karma dla psa ma być dla niego zdrowa, a my chcemy ją dobrze dobrać do potrzeb czworonoga, lepiej zrezygnować z zakupów w marketach. Karma marketowa, choć tania, to jednak ma bardzo duże dawkowanie, bo zapewnia w jednej dawce mało składników odżywczych. Zwykle nie ma również dobrego składu, dlatego lepiej kupować karmę w sklepach zoologicznych.