Idealne dopasowanie obuwia sportowego do stopy zawodnika jest bardzo ważne, gdyż w dużej mierze zapobiega to występowaniu kontuzji stawu skokowego. W sklepach sportowych zatem, możemy zakupić coraz więcej butów sportowych, które są skonstruowane na podstawie odbicia lustrzanego stopy.

Wśród nich, należy wymienić przede wszystkim popularny model Nike Mercurial, w którego zakup zainwestowało już wielu zawodowych piłkarzy. Idealne dopasowanie buta do stopy, zapobiega jej przemieszczaniu się, oraz ślizganiu. To z kolei znacznie poprawia komfort gry piłkarza. Nowoczesna technologia konstrukcji modelu Mercurial sprawiła, że zapewnia on piłkarzom prędkość i niepowtarzalną zwrotność na boisku. Ponadto, model tych butów został dodatkowo wzmocniony w części pięty, tak aby mógł on jeszcze bardziej dopasować się do stopy zawodnika. Wydaje się zatem, że nie bez powodu, coraz więcej zawodników chętnie decyduje się na model Mercurial Nike butów sportowych. Ich dodatkowym plusem, jest także lekka waga, co znacznie poprawia komfort ich noszenia. Ponadto, w wielu sklepach sportowych coraz częściej możemy kupić je w atrakcyjnie niskich cenach, podczas sezonowych wyprzedaży.

Eksperci zapewniają również, że dobra przyczepność stopy zawodnika do podeszwy, zapewnia znaczny przyrost prędkości zawodnika. Ten model butów marki Nike, jest zatem jak najbardziej godny polecenia, zarówno dla początkujących zawodników jak również tych doświadczonych.