Streetwear to odłam modowy, w którym życie kręci się w głównej mierze wokół obuwia. Na rynku istnieje wiele potężnych marek, których nawet nie trzeba tutaj przedstawiać, gdyż z pewnością wiedzą Państwo, o kogo chodzi. Jednak wśród popularnych butów z łyżwą oraz Adidasów, uchowały się również marki, które nie tworzą dla rynku globalnego, a ich oferta dedykowana jest właśnie dla mody ulicznej. Chodzi oczywiście o buty Vans, czyli produkt marki doskonale znanej wszystkim związanym ze skateboardingiem.  Z butami Vans wiąże się kilka historii, jednak większość z nich kojarzy się ze streetwearem. Marka jak przystało na światowego potentata, wdawała się również w kilka romansów z innymi dziedzinami, aczkolwiek to właśnie moda uliczna pokochała je najbardziej. Manufaktura jest sponsorem wielu sportowców z dyscyplin takich jak deskorolka, windsurfing, BMX, czy nawet motocross. Co ciekawe producent butów Vans miał okazję sponsorować również Warped Tour Rock Festival, czyli bardzo popularne wydarzenie muzyczne w Californii.

Szeroki asortyment

Czarne buty VansButy Vans, jeśli chodzi o design, dosyć mocno nawiązują do klasycznych trampek, aczkolwiek można bez wątpienia przyznać, że producent wypracował swój własny styl, który to samodzielnie wyznacza trendy na całym świecie. Marka tworzy obuwie damskie i męskie. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku są to bardzo charakterystyczne wzory. Mimo wszystko w ofercie znajdą się także nieco bardziej uniwersalne modele oraz tzw. unisexy. Warto dodać, że jak przystało na kompleksową markę tworzącą dla streetwear, w ofercie nie mogło zabraknąć ubrań takich jak bluzy z kapturem, longsleeve’y, shorty oraz czapki z daszkiem.

Kultowe w swojej normalności

Uznaliśmy buty Vans za najbardziej klasyczne z klasycznych, ponieważ marka stroni od niezwykle wymyślnych i innowacyjnych w swojej stylistyce wzorów, z których znani są najwięksi producenci obuwia. Na butach Vans nie znajdziemy również krzykliwych barw i niestandardowych zestawień kolorystycznych. Modele utrzymane są raczej w stonowanej stylistyce, mimo wszystko nie można uznać ich za nudne czy mało oryginalne. To właśnie tym objawia się klasycyzm i to właśnie dlatego marka zyskała swoje uznanie u wielbicieli oldschoolowego obuwia sportowego. Vans to ponad 70 lat doświadczenia w produkcji ubrań dla mody ulicznej, które przełożyło się na renomę i bezprecedensową popularność, o której może świadczyć to, że buty Vans noszone są przez różne pokolenia na wszystkich kontynentach.