Uprawianie sportu, jak również praca fizyczna na świeżym powietrzu wymagają specjalnego odzienia, które zagwarantuje komfort. Producenci ubrania Under Armour dbają o to, ażeby komfort rozpoczynał się od tych elementów odzieży, które pierwsze przylegają do ciała, zaś inni na odzieży wierzchniej jak np. Odlo. Sklep, w którym można dostać bieliznę termoaktywną i sportowe wyposażenie nie musi mieć charakteru stricte sportowego.

Na amatorskie wycieczki i użytek, proste modele można kupić nawet w sklepach wielobranżowych czyli szeroko znanym hipermarketach. Te lepiej wyposażone oferują odzież takich  firmy Berghaus w bardzo atrakcyjnych cenach, niekiedy pochodzących z minionych kolekcji. Rzadziej spotkać można firmową bieliznę, w tym między innymi Under Armour, którą to najłatwiej znaleźć po prostu w sklepie firmowym.

Poszukując wyposażenia na jedną lub kilka wycieczek o aktywnym charakterze najlepiej zaopatrzyć się w podstawowe, acz dobrej jakości osprzęt i odzież. Takowe linie oferuje między innymi sklep Odlo, w którym jest wiele innych rzeczy, nie tylko sportowe akcesoria Berghaus i innych firm mają zazwyczaj mniej wykwalifikowaną obsługę, zaś bardziej zaawansowane modele są sprowadzane na zamówienie.